Vonné esence do saun a parních lázní CAMENA SPA & CARE

Z lesů a luk

MLADÝ SMRK

Mladý smrk má podobné účinky jako borovice. Obecně vůně jehličnanů jsou velice svěží a čerstvé. Pokud je v sauně použijete, během chvilky se ocitnete uprostřed jarního lesa.

Detail

STŘEDOMOŘSKÁ PINIE

Esenciální olej z pinie poskytuje úlevu od bolestí hlavy nebo ucpaných dutin. Na­bízí osvěžující vůni lesa, a když ji necháte v sauně rozvinout, poskytne úžasný pocit sounáležitosti s přírodou.

Detail

PROVENSÁLSKÁ LEVANDULE

Levan­dulový olej je v aromaterapii dlouhodobě nejpopulárnější. Je známý uklidňujícím, lehce uspávacím účinkem. Poskytuje uvol­nění po dlouhém dni.

Detail

NEPÁLSKÝ SANTAL

O vůni santalového dřeva se traduje, že dokáže vyčistit mysl a nabudí paměť. Je vědecky prokázáno, že má podobně uklidňující účinek jako levan­dule, ale neuspává, takže poskytuje uklid­ňující pocit harmonie.

Detail

MOTÝLÍ KEŘ

Motýlí keř je směsí plnou letních vůní, lehce svěží a mírně sladká.

Detail

Z lesů a luk

MLADÁ SMRČINA

Příjemná lesní vůně smrkových výhonků je plná svěžesti mladého lesa po jarním dešti. Má povzbuzující účinky.

Detail

Bylinková zahrádka

TASMÁNSKÝ EUKALYPTUS

Eukalyptový olej má osvěžující vůni, která zmírňuje psychic­kou únavu a má i další zdravotní benefity. Lehce antiseptickým účinkem pomáhá ze vzduchu odstranit bakterie, uplatní se i při hojení různých ran. Vůně eukalyptu uvol­ňuje dýchací cesty.

Detail

HEŘMÁNEK/HORSKÝ JALOVEC

Heřmánek s jalovcem tvoří zajímavou uklidňující, a přitom svě­ží vůni s lehce kořeněným nádechem. Je vhodná pro rodinné saunování, protože ji dobře vnímají i menší děti.

Detail

LÉČIVÁ MEDUŇKA

Léčivá meduňka produkuje esen­ciální olej s antidepresivními účinky. Má svěží, příjemnou, lehce citrusovou vůni. Kromě zahnání depresí pomáhá při ne­spavosti a migréně. Snižuje krevní tlak.

Detail

ČERSTVÁ MÁTA

Olej z máty stimuluje a povzbudí. Hodí se ze­jména pro ranní saunování, kdy dodá ener­gii pro celý den. Pomáhá při žaludečních nevolnostech. Má chladivý efekt.

Detail

VONNÉ BYLINKY

Vonné bylin­ky jsou kompozicí vytvořenou z bylinek alpské horské zahrádky. Uvolňují dýchací cesty a mírní příznaky nachlazení. Můžete v nich najít vůni tymiánu, šalvěje a dalších bylinek.

Detail VONNÉ BYLINKY

Bylinková zahrádka

ALPSKÁ LOUKA

Rozkvetlá alpská louka plná letních vůní, to je obraz, který vám vytane na mysli při použití této pečlivě namíchané směsi. Výtažky z léčivých alpských bylin uvolňují dýchací cesty a zmírňují příznaky nachlazení.

Detail

AUSTRALSKÝ EUKALYPTUS

Eukalyptový  olej od pradávna používali domorodí Australané pro jeho příznivé účinky na dýchací cesty. Cineol a eukalyptol, silice obsažené v eukalyptu, působí protizánětlivě a pomáhají odkašlávat. Aboridžinci spalovali eukalyptové listy a inhalovali kouř. Inhalace páry s přídavkem této vonné esence je určitě příjemnější Eukalyptus se používal i proti bolesti kloubů. Vědecky je ověřený jeho působení na snižování hladiny cukru v krvi.

Detail

ČERSTVÁ MÁTA

Olej z máty stimuluje a povzbuzuje, má chladivý efekt. Hodí se ze­jména pro ranní wellness procedury, protože vám dodá ener­gii pro celý den. Mírní žaludeční nevolnosti.

Detail

Pro celý rok

JARNÍ PROBUZENÍ

Jarní probuzení je plné svěžesti a mla­dosti, má povzbuzující charakter.

Detail

PODZIMNÍ VÁNEK

Podzimní vánek obsahuje lehce zemité tóny brzké­ho podzimu, kdy se příroda připravuje na nástup zimy. Má uklidňující účinek.

Detail

KOUZELNÉ VÁNOCE

Jem­ně kořenité zimní vůně Kouzelné Vánoce a Zimní pohádka jsou ideální pro dlouhé večery, charakteristické pro toto roční ob­dobí. Mají hřejivý efekt.

Detail

ZIMNÍ POHÁDKA

Jem­ně kořenité zimní vůně Kouzelné Vánoce a Zimní pohádka jsou ideální pro dlouhé večery, charakteristické pro toto roční ob­dobí. Mají hřejivý efekt.

Detail

Pro objevitele

MAGIE LEDU

Lehce kořenitá, hřejivá vůně hřebíčku, badiánu a dalšího koření s jemnými tóny sušených jablek stvořená pro příjemnou relaxaci a prohřátí v chladných zimních dnech.

Detail

RŮŽE Z ISTANBULU

Esenciální olej z růží obsažený v této vonné esenci působí antidepresivně, uvolňuje mysl a zmírňuje úzkosti. Je také znám blahodárným účinkem na sexuální zdraví, působí až afrodiziakálně.

Detail

Ovocný koš

SICILSKÝ POMERANČ

Esenciální olej ze sicilského pome­ranče zmírňuje stres a úzkost, zlepšuje koncentraci a uklidňuje myšlenky. Posi­luje pokožku a tonizuje ji.

Detail

JAPONSKÁ TŘEŠEŇ

Vůně esenciálních olejů získaných z japonské třešně podporují regeneraci pokožky a prý omezují tvorbu vrásek.

Detail

OPOJNÁ MIRABELKA

Opojná mirabelka voní po zralých švestkách a mandlích. Její vůně má regenerační účinek.

Detail

LESNÍ OVOCE

Lesní ovoce nese vůni drobných plodů, které najdeme v lesích. Je sladká, ale přitom lehká, plná letního slun­ce.

Detail

CITRÓN

Esenciální olej získaný z citronu zlepšu­je soustředění, pomáhá při velké duševní námaze, depresích a apatii a zahání stres.

Detail

Ovocný koš

ČERNÝ RYBÍZ

Lehká, velice svěží, ovocná letní vůně. Esenciální olej z černého rybízu je známý svými pozitivními účinky na krevní oběh, zrak a posilování imunitního systému. Má antimikrobiální, protizánětlivé a antiseptické účinky.

Detail

LIMETKA

Esence vhodná pro zimní sezónu nachlazení a chřipek. Obsahuje limonen, který má čisticí a antioxidační vlastnosti. Limetkový esenciální olej obsažený v této esenci má pozitivní účinky na pokožku a vlasy, zlepšuje náladu a pomáhá s uvolněním po dlouhém náročném dni.

Detail

POMERANČ

Pomerančová vůně zlepšuje náladu a zmírňuje stres. Potlačuje projevy zánětů a celkově zklidňuje.

Detail

CITRUSOVÉ KVĚTY

Příjemná, nevtíravá a uklidňující vůně květů pomeranče a dalších citrusů. Účinek silic obsažených v citrusových květech je zejména uvolňující. Snižují hladinu stresových hormonů a pomáhají snižovat krevní tlak

Detail

Pro objevitele

MAGICKÝ LEDOVEC

Lehce kořenitá vůně badiánu s jemnými tóny sušených jablek a citrusové kůry.

Detail

KIWI SORBET

Esenciální olej ze semínek kiwi má silné hydratační a omlazující účinky. Proto se často používá v kosmetických produktech pečujících o pleť. Tato esence kombinuje svěží ovocnou vůni s povzbuzujícími účinky trošky mentolu.

Detail

CITRONOVÁ TRÁVA

Esenciální olej získaný z citronové trávy čistí mastnou pleť a mírní projevy akné. Uvolňuje stres a připravuje na dobrý spánek. Vůně citronové trávy je velice svěží a atraktivní.

Detail

TROPICKÉ MANGO

Mango poskytuje esenciální oleje s hydratujícími a čisticími účinky. Neutralizují toxiny a pomáhají obnovovat pleťové buňky, čímž brání vzniku vrásek. Vůně manga s jejími citrusovými tóny pomáhá relaxaci a uvolnění svalů i mysli.

Detail

PASSION FRUIT

Passion fruit, má krásný český název mučenka. Mučenkový olej obsahuje velmi důležitou látku – kyselinu linolovou. Ta pomáhá organismu odolávat volným radikálům, stárnutí, urychluje vstřebávání vitamínů C a E v pokožce a snižuje poškození UV zářením. Také chrání kolagen v hlubších vrstvách pleti. Esence Passion Fruit pomůže zažehnout pocity vzrušení, vášně a radosti.

Detail

Pro celý rok

 
-1 +1      z 1