Saunové esence

Z lesů a luk

MLADÝ SMRK

Mladý smrk má podobné účinky jako borovice. Obecně vůně jehličnanů jsou velice svěží a čerstvé. Pokud je v sauně použijete, během chvilky se ocitnete uprostřed jarního lesa.

Detail

STŘEDOMOŘSKÁ PINIE

Esenciální olej z pinie poskytuje úlevu od bolestí hlavy nebo ucpaných dutin. Na­bízí osvěžující vůni lesa, a když ji necháte v sauně rozvinout, poskytne úžasný pocit sounáležitosti s přírodou.

Detail

PROVENSÁLSKÁ LEVANDULE

Levan­dulový olej je v aromaterapii dlouhodobě nejpopulárnější. Je známý uklidňujícím, lehce uspávacím účinkem. Poskytuje uvol­nění po dlouhém dni.

Detail

NEPÁLSKÝ SANTAL

O vůni santalového dřeva se traduje, že dokáže vyčistit mysl a nabudí paměť. Je vědecky prokázáno, že má podobně uklidňující účinek jako levan­dule, ale neuspává, takže poskytuje uklid­ňující pocit harmonie.

Detail

MOTÝLÍ KEŘ

Motýlí keř je směsí plnou letních vůní, lehce svěží a mírně sladká.

Detail

Bylinková zahrádka

TASMÁNSKÝ EUKALYPTUS

Eukalyptový olej má osvěžující vůni, která zmírňuje psychic­kou únavu a má i další zdravotní benefity. Lehce antiseptickým účinkem pomáhá ze vzduchu odstranit bakterie, uplatní se i při hojení různých ran. Vůně eukalyptu uvol­ňuje dýchací cesty.

Detail

HEŘMÁNEK/HORSKÝ JALOVEC

Heřmánek s jalovcem tvoří zajímavou uklidňující, a přitom svě­ží vůni s lehce kořeněným nádechem. Je vhodná pro rodinné saunování, protože ji dobře vnímají i menší děti.

Detail

VONNÉ BYLINKY

Vonné bylin­ky jsou kompozicí vytvořenou z bylinek alpské horské zahrádky. Uvolňují dýchací cesty a mírní příznaky nachlazení. Můžete v nich najít vůni tymiánu, šalvěje a dalších bylinek.

Detail VONNÉ BYLINKY

LÉČIVÁ MEDUŇKA

Léčivá meduňka produkuje esen­ciální olej s antidepresivními účinky. Má svěží, příjemnou, lehce citrusovou vůni. Kromě zahnání depresí pomáhá při ne­spavosti a migréně. Snižuje krevní tlak.

Detail

ČERSTVÁ MÁTA

Olej z máty stimuluje a povzbudí. Hodí se ze­jména pro ranní saunování, kdy dodá ener­gii pro celý den. Pomáhá při žaludečních nevolnostech. Má chladivý efekt.

Detail

Pro celý rok

JARNÍ PROBUZENÍ

Jarní probuzení je plné svěžesti a mla­dosti, má povzbuzující charakter.

Detail

PODZIMNÍ VÁNEK

Podzimní vánek obsahuje lehce zemité tóny brzké­ho podzimu, kdy se příroda připravuje na nástup zimy. Má uklidňující účinek.

Detail

KOUZELNÉ VÁNOCE

Jem­ně kořenité zimní vůně Kouzelné Vánoce a Zimní pohádka jsou ideální pro dlouhé večery, charakteristické pro toto roční ob­dobí. Mají hřejivý efekt.

Detail

ZIMNÍ POHÁDKA

Jem­ně kořenité zimní vůně Kouzelné Vánoce a Zimní pohádka jsou ideální pro dlouhé večery, charakteristické pro toto roční ob­dobí. Mají hřejivý efekt.

Detail

Ovocný koš

SICILSKÝ POMERANČ

Esenciální olej ze sicilského pome­ranče zmírňuje stres a úzkost, zlepšuje koncentraci a uklidňuje myšlenky. Posi­luje pokožku a tonizuje ji.

Detail

JAPONSKÁ TŘEŠEŇ

Vůně esenciálních olejů získaných z japonské třešně podporují regeneraci pokožky a prý omezují tvorbu vrásek.

Detail

OPOJNÁ MIRABELKA

Opojná mirabelka voní po zralých švestkách a mandlích. Její vůně má regenerační účinek.

Detail

LESNÍ OVOCE

Lesní ovoce nese vůni drobných plodů, které najdeme v lesích. Je sladká, ale přitom lehká, plná letního slun­ce.

Detail

CITRÓN

Esenciální olej získaný z citronu zlepšu­je soustředění, pomáhá při velké duševní námaze, depresích a apatii a zahání stres.

Detail

Pro objevitele

MAGICKÝ LEDOVEC

Lehce kořenitá vůně badiánu s jemnými tóny sušených jablek a citrusové kůry.

Detail

KIWI SORBET

Esenciální olej ze semínek kiwi má silné hydratační a omlazující účinky. Proto se často používá v kosmetických produktech pečujících o pleť. Tato esence kombinuje svěží ovocnou vůni s povzbuzujícími účinky trošky mentolu.

Detail

CITRONOVÁ TRÁVA

Esenciální olej získaný z citronové trávy čistí mastnou pleť a mírní projevy akné. Uvolňuje stres a připravuje na dobrý spánek. Vůně citronové trávy je velice svěží a atraktivní.

Detail

TROPICKÉ MANGO

Mango poskytuje esenciální oleje s hydratujícími a čisticími účinky. Neutralizují toxiny a pomáhají obnovovat pleťové buňky, čímž brání vzniku vrásek. Vůně manga s jejími citrusovými tóny pomáhá relaxaci a uvolnění svalů i mysli.

Detail

PASSION FRUIT

Passion fruit, má krásný český název mučenka. Mučenkový olej obsahuje velmi důležitou látku – kyselinu linolovou. Ta pomáhá organismu odolávat volným radikálům, stárnutí, urychluje vstřebávání vitamínů C a E v pokožce a snižuje poškození UV zářením. Také chrání kolagen v hlubších vrstvách pleti. Esence Passion Fruit pomůže zažehnout pocity vzrušení, vášně a radosti.

Detail
 
-1 +1      z 1